ÇAĞRIMIZDIR

0 Comments

Sevgili meslektaşlarımız,

Bilindiği gibi EMO Ankara Şubesi 26. Olağan Genel Kurulu 15 Ocak 2022 Cumartesi günü 9.00-17.00 saatleri arasında “Kızılay Mahallesi, Necatibey Caddesi No: 57 Çankaya ANKARA” adresindeki İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI TEOMAN ÖZTÜRK SALONU’nda ve Seçimler ise 16 Ocak Pazar Günü 9.00-17.00 saatleri arasında “Korkut Reis Mahallesi, Necatibey Caddesi Yeşilırmak Sokak No: 2 Çankaya ANKARA” adresindeki SARAR İLKÖĞRETİM OKULU’nda yapılacaktır.

Özellikle 90’lı yıllarda kamu olanaklarıyla örgütlenerek seçimlere katılan Meslekte Birlik DEMOKRAT MÜHENDİSLER’in kararlılığı ve tek liste ile seçime katılmaları nedeniyle başarılı olamamışlar ve 2000’li yılların başından itibaren de örgütlülükleri dağılmış ve seçimlere katılamamışlardır.

EMO Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu ve Seçimlerine sayılı günler kala geçmiş dönemlerde Meslekte Birlik adıyla örgütlenerek şube seçimlerine katılan ırkçı ve gerici kesim yine kamu olanaklarını kullanarak ve isim değiştirerek Frekans adıyla seçimlere hazırlanmaktadır.

Değerli meslektaşlarımız,

Gün ayrışma zamanı değil birlikte davranma, geçmişte olduğu gibi hep beraber sahip çıktığımız ve büyük bir titizlikle koruduğumuz subemize sahip çıkma zamanıdır.

Başta geçtiğimiz dönem ayrı liste ile seçimlere katılan ve bu yılda ayrı davranacağını ilan eden gruplar olmak üzere, tüm sol, sosyalist, devrimci, yutsever, ilerici, laikliğe inanan, cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkan, sosyal demokrat üyelerimizi 90’lı yıllarda olduğu gibi DEMOKRAT MÜHENDİSLER şemsiyesi altında toplanmaya ve tek bir liste ile seçimlere katılmaya davet ediyoruz.

Sevgi dostluk ve dayanışma dileklerimizle,

DEMOKRAT MÜHENDİSLER Ankara Bileşenleri

DEVRİMCİ DEMOKRAT PLATFORM

DEVRİMCİ DEMOKRAT MÜHENDİSLER

EMEK HAREKETİNDEN MÜHENDİSLER

SOSYAL DEMOKRAT MÜHENDİSLER PLATFORMU

TOPLUMCU MÜHENDİSLER PLATFORMU

One Reply to “ÇAĞRIMIZDIR”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts