Demokrat Mühendisler Broşürü

0 Comments

Demokrat Mühendislerin EMO Ankara Şubesi 26. Olağan Genel Kuruluna yönelik hazırladığı broşür yayınlandı.

Sevgili Meslektaşlarımız,

Yeni bir genel kurul ve seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. Yine hep beraber önce geleceğimize yönelik tartışmaları yapacağımız ve ortak aklımızı seferber ederek kararlar alacağımız genel kurulda ardından da EMO Ankara Şubesi’ni yönetecek meslektaşlarımızı belirleyeceğimiz seçimlerde buluşacağız.

EMO Ankara Şubesi 26. Olağan Genel Kurulu 15 Ocak 2022 Cumartesi günü 9.00-17.00 saatleri arasında “Kızılay Mahallesi, Necatibey Caddesi No:57 Çankaya ANKARA” adresindeki TEOMAN ÖZTÜRK SALONU’nda ve Seçimler ise 16 Ocak Pazar Günü 9.00-17.00 saatleri arasında “Korkut Reis Mahallesi, Necatibey Caddesi Yeşilırmak Sokak No: 2 Çankaya ANKARA” adresindeki SARAR İLKÖĞRETİM OKULU’nda yapılacaktır.

Şubat 2020’de gerçekleştirdiğimiz Şubemizin 25. Olağan Genel Kurulu üzerinden iki yıla yakın bir süre geçti. Bu süre içerisinde gerek dünyada gerekse ülkemizde olağanüstü gelişmeler yaşandı. Çin’in Wuhan kentinden yayılan COVID 19 Virüsü hepimizin hayatında olağanüstü değişiklikler yaptı. Dünya genelinde milyonlarca insan COVID-19 Virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkemizde ise resmi verilere göre 80.000’e yakın insan -gerçek ölüm sayılarının resmi rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir- hayatını kaybetti.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de COVID-19 Virüsü hepimizin gerek iş gerekse gündelik yaşamını altüst etti. Başta yazılım, elektronik, finans, bankacılık ve büro hizmetleri olmak üzere kol emeğine dayanmayan tüm sektörlerde çalışma sanal ortamda uzaktan yapılmaya başlandı. Dünya genelinde milyonlarca insan işini kaybetti.

Pandemi ile beraber hemen hemen tüm ülkeler vatandaşlarına destek paketleri açıkladılar. Resmi olarak ilk Covid 19 vakasının tespit edildiği Mart 2020’den itibaren diğer ülkelerin aksine Türkiye maske ve kolonya dağıtım rezaleti ve ardından vatandaşına IBAN göndererek sorunun ciddiyetinden ne denli uzak olduğunu gösterdi.

Özelleştirmelerin sonuçlarının yarattığı ekonomik ve sosyal felaket Covid 19 pandemisiyle daha da derinleşti. Liberalizmin merkezi konumundaki ABD’de bile sosyal politikalar hayata geçirilmeye başlandı. Tüm dünya Sosyal Devlet anlayışını yeniden keşfetti ve gelecek umutları yeşerdi.

2021 yılından itibaren artan yoksulluktüm dünyada sisteme karşı mücadeleleri ve farklı bir dünya isteyenlerin seslerini daha çok yükselttikleri bir yıl oldu. Hem dünya ve Türkiye hem de EMO düzleminde yaşananlar ve çözüm önerilerimize yönelik olarak oluşturduğumuz çalışmalar ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

  1. Olağan Genel Kurulumuzda ve Seçimlerde görüşmek üzere sevgi, dostluk ve dayanışma dileklerimizle.

Leylaklar da güler.
Bugünlerden geriye,
Bir yarına gidenler kalır
Bir de yarınlar için direnenler

ADNAN YÜCEL

One Reply to “Demokrat Mühendisler Broşürü”

  1. EMO Ankara şubesi seçimlerini Umut ediyorum bu sefer azim, başarı ve hakedenler Kazanacaktır.
    Mutlu yarınlara, Üyesinin Hak ve hukukunu düşünen, gözeten Başarılı bir EMO birlikteliği ve bütünlüğü için Elele, Omuz omuza vererek odamızı daha ileriye taşımak, genç mühendislerimize yeni iş imkanları yaratacak ortamlar hazırlayabilmek adına güçlü ve Profesyonel bir yönetim kadrosuyla, 26. Dönem EMO Ankara Şubesi seçiminin hayırla sonuçlanmasını tüm kalbi duygularımla temenni ederim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts