İktidar Gücüne Yaslanmanın Dayanılmaz Şımarıklığı

0 Comments

Demokrat Mühendisler 02.02.2022 tarihinde gerçekleştirilen “EMO Ankara Şubesi Temsilciliklerinde Elektronik Eğilim Yoklaması” hakkında bir açıklama yaptı. “İktidar Gücüne Yaslanmanın Dayanılmaz Şımarıklığı” başlıklı açıklamayı yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Yaklaşık iki ay önce halen nasıl olduğu çok anlaşılmayan ama arkasına aldığı iktidar gücü açıkça görülen EMO Ankara Şube 26. Dönem Yönetimi, bugüne kadar sürdürülen onurlu, kararlı ve kendi ayakları üzerinde duran meslek odası mücadelesini bir kalemde silmiş ve başkalarına “politika yapıyorsunuz” diye ettiği kurusıkı lafları unutarak siyasi kişiliklerin kapılarını aşındırmaya başlamıştır. Niye seçildiklerini unutmuş veya bilmiyor olmalılar ki bugüne kadar somut ne bir plan ne bir program açıklamamışlar sadece dostlar ziyarette görsün aktiviteleri ile vakit geçirmişleridir.

Bunların dışında bir EMO Merkez yöneticisinin kişisel olarak bir köşe yazarına gönderdiği mektubu da mal bulmuş mağribi gibi dillerine pelesenk edip akıllarınca Merkezin İstanbul Şube seçimlerine müdahil olduğunu iddia edip bir de kınamışlardır. Sahte dürüstlük ve kopya demokratlık buraya kadarmış: Şube yönetimi temsilcilikler için “temayül yoklaması” yapacağım diyerek apar topar bir tarih ve neye göre olduğu belli olmayan kurallar ilan etmiş ve birkaç gün sonrasına da komedi seçim yapmaya çalışarak seçimin başlamasıyla beraber çinileri dökülen tabak gibi kalmıştır. Üstelik onay kodu gönderdikleri telefondan “bazı” adayların propagandasını yapacak kadar teknolojik cehalet de sergilemişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts

ÇAĞRIMIZDIR

Sevgili meslektaşlarımız, Bilindiği gibi EMO Ankara Şubesi 26. Olağan Genel…