HAYATLARIMIZDAN DA HAKLARIMIZDAN DA VAZGEÇMEYECEĞİZ!

0 Comments

UMUDU, DAYANIŞMAYI BÜYÜTTÜK, BÜYÜTECEĞİZ!

Memleketimizde kadın olmak ve hatta kadın mühendis olmak çok zor. Kadın olmaktan kaynaklı uğradığımız ayrımcılık, şiddet, mobbing mesleğimizi yürütürken de sıklıkla karşımıza çıkıyor. Mühendislik mesleği bazı kafalarda hala erkek işi olarak görülüyor. Şantiyelerde, ofislerde kadın olmaktan kaynaklı sürekli parmak sallanan, sözü dinlenmeyen hale getirilmeye çalışılıyoruz. Ülkemizde eğitimin piyasalaşması ve devamında da kadınlar açısından eşitsizlik söylemine ve uygulamasına dönüşmesi adımları biz kadın meslektaşların daha çok bir arada olması ve mücadele etmesiyle ancak aşılabilir.

Kadın cinayetlerinin sürekli hale geldiği, kadına yönelik ayrımcılık söylemlerinin artarak devam ettiği bu günlerde geçtiğimiz 2 yıl boyunca şube yönetiminde bulunan Frekans Yönetiminin tek laf etmemesi biz kadınları üzdü ama en çok ta kaygılandırdı. Önceki yıllarda kadın mühendisler komisyonu ile birlikte yaptığımız sayısız kadın etkinliği yanında Frekans Yönetimi dönem boyunca hiçbir kadın etkinliği yapmamış, kadın çalışmalarını birlikte yürüttüğümüz hiçbir kadın platformunun yaptığı etkinliklere katılmamıştır.

DEMOKRAT MÜHENDİSLER olarak,

  • Kadın üyelerimizin karşılaştığı sorunlara yönelik yeni çözüm platformlarını oluşturacağız, var olan platformları daha işlevli hale getireceğiz
  • Kadın üyelerimizle dayanışmayı artıracağız.
  • Kadın mühendislerin hem kadın hem mühendis kimliği ile var oluşlarını destekleyecek tüm çaba, etkinlik ve eğitimleri yerine getireceğiz.
  • Kadın meslektaşlarımızın EMO içinde sesini, sözünü daha yüksek sesle ifade edebilmesi için yönetimlerde, komisyonlarda ve tüm birimlerde, faaliyetlerde aktif görev almalarının yol ve yöntemlerini üreteceğiz.
  • Başta meslek odamız olmak üzere toplumsal cinsiyet ayrımcılığı ile her alanda mücadeleye devam edeceğiz.

Biz kadınlar asla yalnız yürümeyeceğiz. Bu söylediklerimizi hep birlikte hayata geçirmek için, sizleri 25 Şubat 2024 Pazar Günü yapılacak seçimlerde Ali YİĞİT ile başlayan DEMOKRAT MÜHENDİSLER Listesine oy vermeye çağırıyoruz.

KARANLIĞI KADININ GÜCÜYLE YENMEK İÇİN, KADIN MESLEKTAŞLARIMIZI BİRLİKTE YÜRÜMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Sevgi, dostluk ve dayanışma dileklerimizle,

DEMOKRAT MÜHENDİSLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts